Wywiad z przewodniczącym rady naukowej Instytutu Diagnostyki I Leczenia Bólu – dr.n.med. Zbigniewem Kirkorem

Skąd pomysł bloga na temat przewlekłego bólu?

Z moich obserwacji w poradni leczenia bólu wynika, że pacjenci bardzo często są zagubieni, potrzebują informacji, nie zawsze rozumieją na czym polega ich problem. Prawda też jest taka, że w przychodni czas goni i nie zawsze jest czas na dłuższą rozmowę.

Czyli blog jest przeznaczony dla pacjentów cierpiących z powodu przewlekłego bólu?

Oczywiście dla pacjentów przede wszystkim. Ale także dla ich najbliższych, którzy też bardzo często cierpią z powodu bólu bliskiej osoby. Mam również nadzieję, że Koleżanki i Koledzy lekarze też znajdą tam interesujące informacje.

Jakiego rodzaju informacje znajdą się na blogu?

Będę się starał umieszczać zarówno informacje na temat konkretnych schorzeń, metod diagnozowania, leczenia i zapobiegania jak również nowinki z dziedziny leczenia bólu. Na przykład umieściłem wpis na temat nowej metody leczenia bólu w reumatoidalnym zapaleniu stawów. Jakkolwiek metoda ta nie jest jeszcze powszechnie dostępna to informacja o niej jest ważna dla chorych bo wiąże się z nadzieją na nieodległą przyszłość. Mam także nadzieję, że blog stanie się z czasem interaktywny i sami czytający będą wywoływać tematy ważne dla nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *